Ma 2018. december 11., kedd, Árpád és Árpádina napja van. Holnap Gabriella napja lesz.

Szőkedencs köszönti Önt!

Sok szeretettel köszöntöm internetes látogatóinkat Szőkedencs község honlapján.

 

Településünk első írásos emléke az 1332-37. évi pápai tized jegyzékben található Dencs néven. Amint azt az utóbbi évek ásatásai bizonyítják a vas, ill. a bronzkor embere is alkalmasnak találta e-területet az életre.

Településünk lakói vendégszerető, dolgos, egyszerű emberek, akik tisztelik múltjukat, történelmüket, hagyományaikat és mindent elkövetnek jövőjük fejlődése érdekében. Falunk nevezetessége a temetőben található közel 700 éves fa, amely közép Európa legnagyobb hársfája.

A község a Kis-Balaton szomszédságában, a Kis-Balatontól a Dráváig húzódó erdőségbe ékelődő un. zsák település. Községünk 25km-es körzetében található Nagykanizsa, Zalakaros, Marcali valamint Keszthely.

A jövőben szeretnénk az idegenforgalom adta lehetőségeket kihasználni és Önt is településünk vendégei közt köszönteni.

Remélem, sok információt talál internetes bemutató oldalunkon, ami felkelti érdeklődését településünk iránt.

 

Köszönöm érdeklődésüket!

Komári József

polgármester

 

nyito